Korzyści dla pralni chemicznych

Opłaca się być ekologicznym.

W przeciwieństwie do innych, ekologicznych metod czyszczenia chemicznego, GreenEarth nie jest droższy w użyciu dla właścicieli pralni. Z GreenEarth wszyscy wygrywają.

Z GreenEarth klienci w końcu mają wybór. Większość ludzi nie widzi żadnej różnicy pomiędzy pralniami, za wyjątkiem lokalizacji. Z GreenEarth po raz pierwszy klienci mają wybór, gdzie oddać swoje rzeczy do prania. GreenEarth to coś więcej niż bezwonna, wolna od ropy naftowej, metoda prania chemicznego. W rzeczywistości jest lepszy dla ubrań.

Właściciele pralni kochają nas.

Oczyszczenie terenów zanieczyszczonych toksycznymi rozpuszczalnikami z pralni chemicznych może kosztować miliony. Dlatego pralnie mogą mieć trudności z uzyskaniem zgody na dzierżawę lub budowę nowych obiektów w atrakcyjnych lokalizacjach. Z GreenEarth, jest inaczej. Wynajmujący i deweloperzy mający obawy o miejsca, w których tetrachloroetylen PER jest zabroniony, nie mają obaw o GreenEarth. Coraz więcej pralników naśladuje sposób prowadzenia pralni przez Kimco, Publix i promuje czyszczenie chemiczne przy użyciu technologii GreenEarth.

Z GreenEarth troska o środowisko jest łatwiejsza.

Dla nowych pralni istnieje wiele problemów do rozwiązania przed rozpoczęciem inwestycji bezpiecznego dla środowiska systemu czyszczenia chemicznego. Jak dobrze w rzeczywistości czyści? Jak przepisy prawne będą obowiązywać pralnie na przestrzeni 5 lat? Ile będzie kosztowało wyposażenie? Czy obsługa będzie kosztować więcej? Pomyłka może doprowadzić do zamknięcia biznesu. Na szczęście w każdym aspekcie system GreenEarth jest naprawdę trwałym rozwiązaniem.

Czy w 100% profesjonalne pralnie wet cleaning są lepsze?

Woda jest najbardziej przyjaznym roztworem dla środowiska jaki istnieje, ale czy jest to dobre rozwiązanie dla pralni, aby opierać się wyłącznie na praniu wodnym?

Nie wszystkie materiały dobrze radzą sobie w wodzie. Woda spulchnia materiał i może powodować jego kurczenie. W szczególności problem ten dotyczy wełny. Zdarza się, że realny koszt prania odzieży zostaje zwiększony, gdyż tak czy inaczej wyprana odzież wędruje ponownie do innej pralni chemicznej (która czyści prawdopodobnie przy użyciu tetrachloroetylenu PER).

Niektórzy obawiają się, że niedobór wody na świecie czyni ją mniej trwałym rozwiązaniem. Inni martwią się, ponieważ profesjonalne maszyny do prania wodnego odprowadzają wodę z pralni bezpośrednio do miejskiego systemu kanalizacyjnego bez upewnienia się, czy ścieki są nietoksyczne i czy nie zanieczyszczają środowiska.

A co z CO2?

Najlepszą rzeczą, jeśli chodzi o pranie przy użyciu CO₂, jest to, że usuwa on brud z większości materiałów. Aczkolwiek urządzenia na CO₂ odprowadzają CO₂ z powrotem do powietrza (średnio od dwóch do dziesięciu funtów na ładunek, w zależności od czasu trwania cyklu prania) oraz pobierają energię do przechowywania i transportowania CO₂. Wybór GreenEarth niesie ze sobą większe korzyści dla środowiska. Największym problemem dla pralni wykorzystujących CO₂ są ograniczenia prawne i wysokie koszty. Systemy z CO₂ opierają się na ekstremalnie wysokim ciśnieniu, które może uszkodzić niektóre guziki i materiały. Wyposażenie może kosztować dwa lub trzy razy więcej niż tradycyjna maszyna do czyszczenia chemicznego. Dla mniejszych, niezależnych pralni nie jest to opłacalny sposób przyjaznego dla środowiska czyszczenia chemicznego.

W każdym aspekcie GreeEarth jest prawdziwie trwałym rozwiązaniem. Twoja konkurencja będzie zielona z zazdrości.