Nasza firma

Założona w 1999 roku, firma GreenEarth Cleaning jest największą na świecie marką przyjaznego dla środowiska i bezpiecznego czyszczenia chemicznego.

Przez dziesięciolecia klienci i pralnie nie mieli realnego wyboru, jak tylko czyścić odzież w drażliwym i niebezpiecznym dla zdrowia człowieka i środowiska rozpuszczalniku tetrachloroetylen PER.

Technologia GreenEarth to nietoksyczny dla środowiska proces czyszczenia chemicznego, który zastępuje PER płynnym silikonem. Jest to delikatny rozpuszczalnik, wytworzony z jednego z najbezpieczniejszych i najbogatszych zasobów naturalnych ziemi: krzemionki lub piasku.


GreenEarth Cleaning jest firmą stworzoną i prowadzoną przez byłych właścicieli pralni, którzy w swoich pralniach ciężko pracowali, aby skutecznie zredukować wszelkie zagrożenia płynące z użycia tetrachloroetylenu PER. Zawsze mieli oni nadzieję na lepszą alternatywę prania. Taką, która zaspokoi potrzeby klientów i pralni, jednocześnie chroniąc środowisko, w którym żyjemy.

GreenEarth został odkryty przez naukowców pracujących nad rozwiązaniem dla przemysłu kosmetycznego, którzy zauważyli, że usuwa on tłuszcz i brud z rąk, nie wysuszając ich. Zastanawiali się czy można zastosować go do ubrań. Sam silikon jest znany już od dłuższego czasu i ma wiele zastosowań, ale nikt nie znalazł sposobu na wykorzystanie go do czyszczenia chemicznego.

Proces ten został opatentowany i obecnie stanowi jeden z kilku podstawowych patentów systemu GreenEarth Cleaning. GreenEarth czyści tak skutecznie jak tradycyjne czyszczenie chemiczne przy użyciu tetrachloroetylenu PER, bez dodatkowych kosztów obsługi. Niezwykłe jest to, że może on rzeczywiście poprawić wygląd tkanin.

GreenEarth Cleaning udziela licencji pralniom chemicznym, które charakteryzują się wysoką jakością prania, działającym w ponad 1500 placówkach na całym świecie. W zamian za roczną opłatę licencyjną zapewnia on program partnerski z prawami do korzystania z ich opatentowanego procesu i znaków towarowych wraz ze wsparciem technicznym, operacyjnym i marketingowym.

Aby upewnić się, że Licencjobiorcy korzystają z najnowszych i najnowocześniejszych technologii, GreenEarth Cleaning nawiązał współpracę z wieloma wiodącymi firmami, w tym Procter & Gamble, General Electric, Xeros oraz z czołowymi producentami środków chemicznych i maszyn pralniczych na całym świecie.Technologia GreenEarth jest przyjaznym dla środowiska procesem czyszczenia chemicznego, który zastępuje rozpuszczalniki na bazie ropy naftowej, płynnym silikonem. Po raz pierwszy Ty i Twoja garderoba macie realny wybór.