Symbole znakowania odzieży

Delikatne czyszczenie. Dobra obsługa klienta.

W skali międzynarodowej metki producentów odzieży, dotyczące sposobu prania i dbania o odzież coraz częściej rekomendują technologię prania GreenEarth. Ten delikatny proces czyszczenia chemicznego idealnie dba o wszelką odzież, także z różnorodnymi aplikacjami. Jest mile widzianym rozwiązaniem dla problemu ryzyka uszkodzenia pranej garderoby poprzez tradycyjne, bardziej agresywne metody czyszczenia chemicznego.

Ubrania problematyczne nie stanowią już problemu.

Odzież wykonana ze specjalnych materiałów, zdobiona lub składająca się z wielu komponentów jest idealna do czyszczenia w technologii GreenEarth. To dlatego, że płyn silikonowy jest chemicznie obojętny, przy bardzo niskim napięciu powierzchniowym i zawiera znacznie niższą wartością kauri-butanolu (KBV) niż tetrachloroetylen PER czy inne, petrochemiczne rozpuszczalniki czyszczące. Ta kombinacja cech pozwala na bezpieczne przenikanie rozpuszczalnika GreenEarth pomiędzy włóknami tkanin i unoszenie zabrudzeń bez ścierania lub agresywnego ingerowania, wypłukiwania barwników czy uszkadzania delikatnych ozdób i aplikacji. Praktycznie każdy element garderoby można bezpiecznie wyprać w GreenEarth:

  • Koraliki, cekiny i inne oczka
  • Ozdoby wykonane z tworzywa sztucznego, metalu lub szkła
  • Skóry i futra lub wykończenia futra sztucznego, rękawy i gorsety
  • Winyl, guma, elastyczne, octan, trioctan, poliuretan, jedwab, naturalne skóry i plastyfikatory
  • Gruntowania, wykładziny specjalistyczne, powłoki i podkłady
  • Kombinacje z włókien mieszanych i komponentów
  • Żywe kolory i nadruki graficzne
  • Ubrania o wartości antycznej i muzealnej


Korzyści dla odzieży i producentów.

GreenEarth może bezpiecznie czyścić odzież, która zostałaby uszkodzona przez metodę czyszczenia chemicznego z użyciem tetrachloroetenu PER lub innych roztworów bazujących na ropie naftowej. Z GreenEarth mie ma już potrzeby dopinania etykiet, które mówią: „Pranie chemiczne za wyjątkiem wykończenia”. Ubrania w nim wyprane będą również wyglądały nowo jeszcze dłużej. Kolory pozostaną jaskrawe i żywe. Biel pozostaje bielą, a wielorazowe pranie nie spowoduje żółknięcia materiału. W przeciwieństwie do innych alternatyw, GreenEarth nie powoduje kurczenia się odzieży I wełny. Ubrania zawsze zachowują swój właściwy rozmiar i kształt, bez względu na to, ile razy były prane. Garderoba wyprana w GreenEarth jest minimalnie pomarszczona, nie naelektryzowana i delikatna w dotyku. Dlatego też nie wymaga solidnego prasowania i wykańczania. Oznacza to mniejsze zużycie i wytarcie Twoich ubrań.

GreenEarth jest alternatywą czyszczenia chemicznego wyczekiwaną przez przemysł mody. Przy obecnym napływie bardzo delikatnie haftowanej i zdobionej różnymi aplikacjami garderoby, często uszkadzanej zarówno podczas tradycyjnego prania wodnego jak i czyszczenia chemicznego, coraz więcej producentów tekstyliów i materiałów zainteresowanych jest nową technologią czyszczenia chemicznego GreenEarth. Do tej pory, tradycyjnie już producenci materiałów i właściciele pralni byli ze sobą w konflikcie, gdyż każda ze stron widziała winnego w drugiej, w przypadku roszczeń reklamacyjnych, dotyczących uszkodzenia ubrań w trakcie prania. Obecnie producenci mogą być pewni, że w licencjowanych pralniach GreenEarth używany jest wyłącznie delikatny proces prania, który nie stwarza ryzyka uszkodzenia tkaniny czy aplikacji, dlatego teraz mogą oni współpracować, na korzyść konsumenta, z właścicielami pralni chemicznych.

Korzyści dla środowiska to kolejny bardzo ważny aspekt systemu GreenEarth. Trwałość jest coraz ważniejsza dla producentów odzieży, a technologia GreenEarth - dbania o odzież, oferuje bardziej pozytywny wpływ na środowisko. Co więcej, metki odzieży często sugerują użycie metody czyszczenia GreenEarth.

Nasze działania z FTH (ang. FTC)

FTH pracuje obecnie nad nową wersją wytycznych, ostatnio zaktualizowaną ponad dziesięć lat temu, aby lepiej sprostać ewolucji czyszczenia wyrobów włókienniczych w ciągu ostatniej dekady. We wrześniu 201 roku GreenEarth Cleaning zaproponował szerokie zmiany w Zasadach Etykietowania odzieży. Ich rekomendacja dotyczyła instrukcji dbania o odzież w zależności od tego czy dana odzież może być czyszczona „jakąkolwiek metodą” lub tylko „delikatną metodą” prania, na przykład roztworem z kauri-butanolem (ang. KBV) poniżej 35. KBV jest miarą agresywności rozpuszczalnika i jest powszechnie uznawany za czynnik mający największy wpływ na obróbkę tekstyliów. KBV rozpuszczalnika GreenEarth wynosi mniej niż 20, rozpuszczalnika tatrachloroetylen PER –aż 90 KBV.

Wierzymy, że konsumenci są najlepiej chronieni dzięki instrukcjom pielęgnacji odzieży (metkom), zawierającym kluczową charakterystykę rozpuszczalników czyszczących, a nie konkretne rodzaje rozpuszczalników. To pozwoliłoby to na stosowanie instrukcji pielęgnacji odzieży niezależnie od rozpuszczalnika dostępnego na rynku. Aktualne zasady etykietowania posiadają symbol etykiety dla rozpuszczalnika wycofanego z użytku w 1989 roku.

Pomimo, że zaproponowane przez FTC zmiany w Zasadach Etykietowania odzieży ostatecznie nie zawierają sugestii GreenEarth Cleaning. FTC planuje uznać rozpuszczalnik silikonowy GreenEarth w swoich ulepszonych definicjach czyszczenia chemicznego. GreenEarth Cleaning będzie nadal dążył do zasad pielęgnacji odzieży, skoncentrowanych na konsumencie.
Symbole znakowania.