Oś czasu firmy GreenEarth

Sovrana Polska w GreenEarth

Sovrana Polska Sp. J. dołącza do rodziny GreenEarth.

Arcadia Group

Arcadia Group rozpoczyna oznaczanie odzieży pranej przy użyciu GreenEarth metkami “Pierzesz ekologicznie, bądź ekologiczny.

  • Lokalizacje na świecie używające system GreenEarth: 6,000 +
  • Kraje używające prania chemicznego GreenEarth: 35

Zielone światło dla GreenEarth w Kanadzie

Po przeprowadzeniu przez niezależną Komisję Bioetyczną badań na silikonie D5 Zielone światło dla GreenEarth w Kanadzie jako bezpiecznego dla środowiska w każdym obecnym i przyszłym użyciu.

Podpisanie z Refresh Dry Cleaners dla Południowej Afryki 1. Głównej Licencji w Ameryce Południowej.

Tide Dry Cleaners

Powitanie programu franczyzowego Tide Dry Cleaners jako licencjobiorcy GreenEarth.

Kalifornia zatwierdza GreenEarth

Kalifornia zatwierdza GreenEarth jako akceptowalny, alternatywny roztwór, który nie niesie ryzyka dla ludzi i nie wymaga regulacji.
Kanada zatwierdza silikon D5 GreenEarth jako bezpieczny dla ludzi.

Zielone oznaczenie

Zielone oznaczenie roztworu przez Fundusz Pralni Chemicznych Illinois.

D5 nie stanowi ryzyka

Bezpieczeństwo potwierdzone w końcowym raporcie biologicznym, który stwierdza, że D5 nie stanowi ryzyka dla ludzi. AAOŚ nie inicjuje oceny ryzyka dla D5.

GreenEarth - Australia, Brazylia

Podpisanie z GreenEarth Australia, dla Australii, Nowa Zelandia 1. Głównej Licencji w Australii. Podpisanie z Austral Enterprises dla Brazylii 1. Głównej Licencji w Ameryce Południowej.

Mit o rakotwórczości

Mit o rakotwórczości zostaje rozwiany po przedstawieniu wstępnych wyników badań biologicznych na D5; EPA wstrzymuje się z decyzją do uzyskania ostatecznych wyników w 2005. Rozpoczęcie działania w Men’s Wearhouse, zakładzie przetwarzającym smokingi, największym obiekcie pralni chemicznej na świecie. Powitanie programu franczyzowego Martinizing jako licencjobiorcy GreenEarth. Podpisanie z Johnson’s Service Group dla Wielkiej Brytanii, Irlandia 1. Głównej Licencji w Europie. Podpisanie z Sanyo dla Japonii, Malezja 1. Głównej Licencji w Azji.

OXXO w GreenEarth

Powitanie programu franczyzowego OXXO jako licencjobiorcy GreenEarth.

D5 w praniu chemicznym

Przyznanie 1. z 44 międzynarodowych patentów od Europejskiego Urzędu Patentowego dla używania silikonu D5 w praniu chemicznym.

IFI Fellowship

Przeprowadzono Analizę Odpadów (26,000 punktów danych) przez niezależne laboratorium potwierdzające bezpieczeństwo dla środowiska. Udowodnienie zdolności czyszczące przez niezależne badanie IFI Fellowship.

Procter & Gamble i General Electric jako założycielscy członkowie

Powstaje spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Delaware. Otrzymanie 1. z 9 patentów U.S. od Amerykańskiego Urzędu Patentowego na użycie silikonu D5 w praniu chemicznym. Powitanie Procter & Gamble i General Electric jako założycielskich członków. Uruchomienie testów u Partnerów w 25 pralniach chemicznych w celu potwierdzenia rentowności operacyjnej i efektywności.

Silikon otrzymuje zielone światło

Silikon otrzymuje zielone światło EPA od U.S. EPA (Agencja Ochrony Środowiska) wraz ze zwolnieniem z przepisów LZO (ang. VOC) (D5).